بیمه درمانی در ترکیه و مواردی که باید بدانید!

بیمه درمانی در ترکیه

 

آنچه در این یادداشت می‌خوانید:

فهرست مطالب:

  • ضرورت داشتن بیمه درمانی ترکیه
  • انواع بیمه درمانی در ترکیه
  • بهترین بیمه‌های ترکیه
  • موارد تحت پوشش بیمه درمانی ترکیه
  • مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت بیمه درمانی ترکیه

 

یکی از ضروری‌ترین بیمه‌ها، بیمه درمانی است و در تمام کشورها افراد بهتر است برای کاهش هزینه‌های درمانی از بیمه درمانی استفاده نمایند. بیمه درمانی در ترکیه نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است که در امر کاهش هزینه‌های درمانی بسیار موثر است و بهتر است چنانچه در ترکیه مشغول به کار هستید حتما توسط کارفرمای خود تحت پوشش بیمه درمانی قرار بگیرید. برای آشنایی بیشتر با انواع بیمه درمانی در ترکیه این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید!

 

ضرورت داشتن بیمه درمانی ترکیه

طبق قانون کشور ترکیه بیمه درمانی سیگورتا (Sigorta) ، از مهم‌ترین مدارکی است که برای اقامت افراد در ترکیه مورد نیاز است و بدون داشتن بیمه درمانی کارت اقامت یا همان کیملیک (Kimlik) برای شما صادر نخواهد شد.

از طرفی هزینه درمان در ترکیه بسیار بالا است و بدون بیمه مجبور به پرداخت هزینه گزافی خواهید شد. چنانچه برای کار به ترکیه مهاجرت کرده باشید، اگر از بیمه برخوردار شوید بعد از بازنشستگی حقوق ماهانه به شما تعلق خواهد گرفت و بعد از فوت صاحب بیمه نیز، خانواده وی می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

 

بیمه درمانی در ترکیه

انواع بیمه درمانی در ترکیه

ترکیه نیز مانند ایران از انواع مختلف بیمه درمانی برخوردار است که براساس نیاز خود می‌توانید یکی از آن‌ها را انتخاب نمایید.

 

با انواع بیمه درمانی در ترکیه آشنا شوید:

 

بیمه دولتی SGK:

این نوع بیمه مناسب برای افرادی است که مجوز کار در ترکیه را دارند و توسط کارفرمای ترک استخدام شده‌اند و کارفرما شخص را تحت پوشش بیمه درمانی قرار داده است. علاوه‌بر این بیمه دولتی مناسب برای افرادی است که قصد سرمایه‌گذاری در ترکیه از طریق ثبت شرکت را دارند.

 

بیمه اجتماعی SSK:

از دیگر بیمه‌های دولتی ترکیه است که به نام کارت آبی نیز معروف است و معمولا کارفرما برای کارگران و کارمندان خود از این بیمه استفاده می‌کنند و افراد تحت پوشش بیمه اجتماعی علاوه‌بر خدمات درمانی از خدمات بازنشستگی نیز برخوردار هستند.

 

بیمه خویش فرما یا :Bag-kur

همان‌طور که از نامش پیداست مناسب برای افرادی است که به طور آزاد اقدام به ایجاد شغل و کسب‌وکار در ترکیه کرده‌اند و به نوعی خود شخص کارفرمای خویش است. برای گرفتن این نوع بیمه شخص باید به شرکت‌های خصوصی بیمه مراجعه کرده و نسبت به اخذ آن اقدام نمایند.

 

بیمه توریستی:

این نوع بیمه برای اتباع خارجی که با ویزای توریستی برای مدت کوتاهی به ترکیه سفر می‌کنند مناسب است. در بیمه توریستی، افراد چنانچه قصد اقامت توریستی داشته باشند باید برای گرفتن اقامت کوتاه مدت بیمه درمانی توریستی داشته باشند که از طریق شرکت‌های خصوصی بیمه می‌توانند اقدام به گرفتن آن نمایند.

 

بیمه دانشجویی:

از جمله بیمه‌های پر تقاضا در ترکیه بیمه دانشجویی است که برای ادامه تحصیل راهی ترکیه شده‌اند و برای گرفتن کارت اقامت دانشجویی خود از اداره مهاجرت باید بیمه درمانی ارائه دهند. از طرفی دانشجویان در سه ماه اول اقامت از طرف دولت از بیمه دولتی SGK بهره‌مند می‌شوند اما بعد از سه ماه باید با استفاده از بیمه‌های خصوصی خود را بیمه درمانی کنند.

 

بیمه سلامت عمومی یا GSS:

این نوع بیمه مخصوص شهروندان ترک است و از جمله بیمه‌هایی است که فقط مناسب برای استفاده در مراکز درمانی دولتی ترکیه است. اگر شخص مهاجر دارای کارت شهروندی ترکیه باشد می‌تواند از این بیمه برخوردار شود.

 

بیمه درمانی انفرادی ترکیه:

این نوع بیمه به بیمه BIREYSEL نیز شناخته می‌شود و مناسب برای افرادی است که دارای کارت اقامت ترکیه هستند. در این بیمه انواع طرح‌ها با خدمات و قیمت متفاوت وجود دارد و شخص می‌تواند بیمه مناسب خود را انتخاب کند.

 

بیمه درمانی در ترکیه

بهترین بیمه‌های ترکیه

بیمه آنکارا سیگورتا:

این بیمه یکی از بهترین نوع بیمه خصوصی در ترکیه است که توسط شرکت بیمه آنکارا به متقاضیان ارائه می‌شود. از جمله مزایای بیمه درمانی آنکارا سیگورتا ارائه خدمات بسیار برای افراد تحت پوشش و اقتصادی بودن آن است. این بیمه طرف قرارداد موسسات مهاجرتی ایرانی است و به همین دلیل مناسب برای ایرانیانی است که قصد اقامت کوتاه، مانند اقامت توریستی ترکیه را دارند.

 

بیمه نیپون:

شرکت بیمه نیپون از قدیمی‌ترین شرکت‌های بیمه ترکیه است که دارای انواع بیمه و همچنین بیمه سلامت برای افراد خارجی که قصد گرفتن اقامت ترکیه را دارند است. اما بیمه نیپون نسبت به بیمه آنکارا خدمات ضعیف‌تر و قمت بالاتری دارد.

 

بیمه درمانی در ترکیه

موارد تحت پوشش بیمه درمانی ترکیه

• پرداخت هزینه‌های درمانی سرپایی
• پرداخت هزینه ویزیت پزشک
• هزینه دارو و شیمی درمانی
• هزینه درمان ناشی از تصادف
• هزینه آزمایش، ام آر آی، رادیولوژی، سونوگرافی و…
• پرداخت هزینه دیالیز و پیوند عضو
• هزینه بستری در کلینیک و بیمارستان

همانطور که می‌بینید داشتن بیمه درمانی در ترکیه بسیار حائز اهمیت است زیرا موارد زیادی از خدمات درمانی را پوشش می‌دهد و باعث می‌شود تا هزینه‌های درمان به ویژه در کشوری که به آن مهاجرت کردید بسیار منطقی‌تر باشد.

 

مراحل و مدارک مورد نیاز جهت دریافت بیمه درمانی ترکیه

• کپی پاسپورت
• کد مالیاتی
• کارت اقامت ترکیه
• آدرس محل سکونت در ترکیه

جهت اخذ بیمه درمانی ترکیه با مراجعه به مراکز بیمه تامین اجتماعی ترکیه یا دفاتر و شعب بیمه و ارائه مدارک گفته شده می‌توانید جهت اخذ بیمه درمانی اقدام نمایید.

 

بیمه درمانی در ترکیه

سخن پایانی

جهت اخذ اقامت، بیمه درمانی در ترکیه، یکی از مهم‌ترین مدارک در هنگام مراجعه به اداره مهاجرت است؛ علاوه‌بر آن استفاده از بیمه درمانی ترکیه به کاهش هزینه‌های درمانی کمک بسیار می‌کند و باعث صرفه‌جویی در هزینه و بهره‌مندی از مزایای دیگر می‌شود. همچنین به جهت آشنایی بیشتر شما با انواع بیمه درمانی در ترکیه به معرفی بهترین بیمه‌ها پرداختیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.