نوع سفر

Entertainment

دشواری

متوسط

حداقل سن

محدودیت سنی ندارد

-

زمان انتشار این تور : 2022/07/13

تور کاپادوکیای نیلاتریپ، سفری به مدت۳ روز و ۲ شب به میراث ماه بر روی زمین.

مدت زمان تور : ۳ روز و ۲ شب

قیمت تور: 499 €

کاپادوکیا منطقه ای باستانی در ناحیه مرکزی ترکیه است. باورکردنی نیست که این شهر روزگاری زیر خاکستر آتشفشان مدفون شد و رفته رفته به دلیل فرسایش و تغییرات اقلیمی و دخالت انسان ها شکل کنونی خود را پیدا کرد. قدمت این شهر و ساکن شدن مردم در آن به قبل از میلاد مسیح میرسد. همنشینی بافت جغرافیایی و زمینشناسی نایاب و پیشینه تاریخی بلندبالا در کنار جاذبه های تفریحی، این منطقه را به یکی از منحصربه فردترین مناطق برای توریست های ترکیه بدل کرده است.

امکانات تور کاپادوکیا

  • بلیط رفت و برگشت از استانبول به کاپادوکیا
  • ترانسفر فرودگاهی
  • ۲ شب اقامت در بهترین هتل های کاپادوکیا به همراه صبحانه و ناهار
  • حمل و نقل در سطح شهر کاپادوکیا
  • بالن سواری
  • تور قرمز و تور سبز که شامل بازدید از شهر تاریخی زیرزمینی،دره عشق،دره خیال،دره پانوروما،اوچ حیصار،کارخانه سفال سازی و دیگر مناطق است.

فاصله استانبول تا کاپادوکیا

سریعترین راه رسیدن به کاپادوکیا سفر با هواپیماست. بین استانبول و نوشهیر روزانه پروازهای مختلفی انجام می شود و زمان رسیدن به مقصد از این طریق معمولا ۷۰دقیقه و نهایتا ۹۰دقیقه است.

محل اقامت و هتل کاپادوکیا

محل اقامت شما در این شهر باستانی هتلی لوکس و زیباست که در دل سنگ و کوه های کاپادوکیا واقع شده است و از تراس اتاق های هتل منظره شهر قابل مشاهده است. صبحانه و نهار هم از امکانات موجود دوره سکونت شما در هتل است. اقامت در هتل لوکس صخرهای تجربه ای است که در هر جایی فرصت و شرایطش فراهم نیست و پیشنهاد می کنیم این تجربه را به هیچ وجه از دست ندهید.

برنامه تور

تجربه بالنسواری در کاپادوکیا

پرواز با بالن هوای داغ از فراز صخره های شهر کاپادوکیا و دیدن منظره شهر از آسمان یکی از جذابترین بخش های این تور است. قطعا تماشای شهر از آن زاویه حال و هوای دیگری دارد. همچنین اگر به دنبال تجربه ای رمانتیک هستید، بالن‌سواری گزینه ای است که پشیمانتان نمی کند.

بازدید از مناطق باستانی و تاریخی

همانطور که گفته شد کاپادوکیا قدمت زیادی دارد. مردم در سال های دور گذشته، مغلوب شرایط جوی و زمینشناسی منطقه نشده اند و منطقه صخره ای کاپادوکیا را به شهری برای سکونت تبدیل کردهاند. در تور قرمز و سبز از جاذبه های تاریخی منطقه بازدید می کنیم.

دره سرخ کاپادوکیا

حد فاصل دو روستای گورمه و چاوشین درهای وجود دارد با صخره های رنگارنگ که در میان زمینه ای کشاورزی و تاکستان ها قرار گرفته است و منظره ای بینظیر را رقم زده است. همچنین در این منطقه کافه های کوچک محلی وجود دارند و صندلی های راحتشان محلی است برای لذت بردن از منظره محیط و غروب زیبای کاپادوکیا. همچنین منوی این کافه ها شامل غذاها و نوشیدنی های ارزان است.

دره عشق

دره عشق یکی از رویایی ترین دره های این منطقه است که در امتداد جاده گورمه قرار دارد. نامگذاری این دره بهانه ای شده که زوج های جوان از این فضا به عنوان مکانی برای خواستگاری استفاده کنند.

شهر زیرزمینی کایماکلی

قدمت این شهر زیرزمینی به دوره بیزانس میرسد. این شهر به صورت طبقه طبقه ساخته شده است و تنها بازدید از طبقه چهارم آن امکانپذیر است. در دوره جنگ های صلیبی مسیحیان برای نجات از دست سربازان مسلمان این شهر را بنا کردند و با تونل بخش های مختلف آن را به هم متصل کردند.

اوچ حیصار

در بالاترین نقطه شهر، قلعه‌ای سنگی قرار گرفته است که برخی از بخش های آن توسط توریست ها قابل بازدید است. گفته می شود که در گذشته بیشتر از هزار نفر در این قلعه تاریخی زندگی می کردند.

کارخانه سفالسازی

در شهر آوانوس که به صنعتگران و سفالگرانش مشهور است، کارخانه های سفال سازی وجود دارد که می‌توان از آنها سفال های جذاب و متنوع خرید. همچنین قابلیت دیگری که در این منطقه وجود دارد تجربه سفالگری با دستان خودتان است

جاذبه های گردشگری کاپادوکیا

در این منطقه یکی از جاده‌های ویژه برای دوچرخه سواری و موتورسفاری وجود دارد که شهرت جهانی دارد. با کرایه دوچرخه و موتور می توانید تجربه ای هیجان انگیز داشته باشید. علاوه بر این کاپادوکیا به اسب های زیبایش هم معروف است و امکان اسب سواری هم فراهم است.

    در صورتی که تمایل دارید از این پکیج استفاده کنید، این فرم را ارسال فرمایید