پاسپورت ترکیه و شرایط دریافت آن

اعتبار پاسپورت ترکیه

پاسپورت ترکیه و اعتباری که شما را متمایز خواهد کرد، با نیلا همراه باشید!!

اعتبار پاسپورت ترکیه در دنیا

موقعیت جغرافیایی کشور ترکیه، تاریخ غنی و طبیعت زیبایش باعث رشد و پیشرفتش در زمینه‌های جذب توریست و رشد اقتصادی شده است.
بر اساس آخرین اطلاعیه‌ها و آمار‌های ارائه شده از سوی سازمان مرکزی اتحادیه اروپا، در خصوص بهترین و معتبرترین پاسپورت‌های دنیا، پاسپورت ترکیه رتبه‌ی ۵۲ را در بین تمام کشورها به خود اختصاص داده است؛ لذا آن دسته از افرادی که گذرنامه ترکیه را در اختیار دارند بدون طی کردن پروسه‌ی ویزا و امور مربوطه می‌توانند به ۱۱۱ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند.
در ادامه به صورت اجمالی به شرایط مربوط به سفر بدون ویزا با در دست داشتن گذرنامه ترکیه میپردازیم .
متقاضیان پس از دریافت شهروندی ترکیه، مانند تمام شهروندان از حق رای نیز برخوردار هستند.

اخذ پاسپورت ترکیه

از چه طریقی می‌توان پاسپورت ترکیه را دریافت کرد؟

پاسپورت ترکیه از لحاظ اعتبار وزن بالایی در سطح بین الملل دارد.‌ طبق آخرین قوانین هیات دولت این کشور در خصوص شرایط دریافت گذرنامه ترکیه برای اتباع خارجی، متقاضیان می‌توانند ضمن خرید ملک در ترکیه و سرمایه‌گذاری ارزی مطمئن در این کشور به ارزش حداقل ۲۵۰هزار دلار آمریکا، گذرنامه ترکیه و حق شهروندی را به طور کامل دریافت کنند.
لازم به ذکر است که با خرید ملک در ترکیه تمام افراد خانواده‌ی درجه یک می‌توانند از مزیت‌های گذرنامه ترکیه و حق شهروندی در این کشور از جمله حق بیمه درمانی، بورسیه تحصیلی به شاگردان و دانشجویان ممتاز، کار در ارگان‌های دولتی و خصوصی و در نهایت سفر بدون ویزا بهره‌مند شوند.

شایان ذکر است که اتباع خارجی غیر شهروند، با داشتن سابقه کار ۵ ساله در کشور ترکیه و پرداخت حق بیمه به طور مداوم و بدون تاخیری و همچنین پرداخت مالیات می‌توانند با در دست داشتن اعتبارنامه‌ی مربوط به محل کار خود، درخواست شهروندی ترکیه کنند، هرچند که برای شروع به کار در ترکیه لازم است مجوز کار در ترکیه را اخذ کنید.

یکی دیگر از روش‌های اخذ گذرنامه ترکیه، ازدواج با شخص تابع این کشور است، اداره نفوس و شهرداری ترکیه پس از گذشت ۳ سال از تاریخ ازدواج، طی تحقیقات محلی و قانونی اولیه ضمن اثبات عدم صوری بودن ازدواج، درخواست‌ها و اسناد اولیه‌ی مربوط به دریافت گذرنامه ترکیه را تنظیم خواهد کرد. گفتنی است که هرگونه مدرکی دال بر عدم اثبات واقعی بودن ازدواج می‌تواند پروسه‌ی شهروندی را به تعویق بیندازد.

مدارک برای اخذ پاسپورت ترکیه

چه مدارکی برای دریافت پاسپورت ترکیه لازم است؟

پیش‌تر عنوان کردیم که برای اخذ پاسپورت ترکیه باید شهروند ترکیه باشید، مدارکی که در ادامه به آن اشاره می‌شود را با خود همراه داشته باشید:

 1. اصل گذرنامه
 2. شناسنامه
 3. اصل اجازه اقامت و کپی آن
 4. اسناد و مدارک رسمی ازدواج(در صورت متاهل بودن) و مدارک هویتی فرزندان زیر ۱۸ سال
 5. کپی از کارت شناسایی بستگان در ترکیه( در صورت وجود) و آدرس آنها
 6. تاییدیه درآمد یا مدارکی دال بر تمکن مالی
 7.  چهر قطعه عکس که در یک ماه گذشته گرفته شده باشد
 8. بیمه

از سرمایه‌گذاری در بانک‌های ترکیه تا اخذ شهروندی ترکیه

قوانین جدید ترکیه در خصوص سرمایه‌گذاری در این کشور مبنی بر این قانون است که متقاضیان و سرمایه گذاران می توانند ضمن سرمایه‌گذاری به ارزش ۵۰۰ هزار دلار به مدت ۳ سال در بانک‌های معتبر این کشور، گذرنامه ترکیه را اخذ کنند، دریافت پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری در بانک ها نیز شامل خانواده‌ی درجه یک فرد سرمایه گذار (همسر، فرزندان زیر ۱۸ سال) خواهد بود.

لازم به ذکر است که شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری به صورت مادام العمر برای تمام اعضای خانواده بوده و متقاضیان از تمام امکانات این کشور ( تحصیلی،درمانی،کاری) می‌توانند برخوردار شوند.

اخذ شهروندی با خرید ملک

شرایط خرید ملک برای اخذ پاسپورت ترکیه

۱. خرید ملک باید به صورت نقدی انجام شود.
۲. ملک مربوطه هیچگونه بدهی و وامی نداشته باشد.
۳. میتوانید چندین ملک خریداری کنید اما باید توجه داشته باشید که ارزش ملک‌های خریداری شده کمتر از ۲۵۰ هزار دلار نباشد.
۴. برگه کارشناسی شده حتما باید ضمیمه مدارک باشد.
۵. در قوانین ثبت ملک گفته شده که ۳ خریدار قبلی نباید اتباع خارجی باشند، در غیر این‌ صورت رد صلاحیت انجام خواهد شد.
شایان ذکر است که پروسه‌ی خرید خانه در ترکیه و جمع آوری مدارک مربوطه حدود ۲ الی ۳ ماه زمان خواهد برد. در طی این پروسه لازم است بدانید که هرگونه جعل سند و یا مدرک می‌تواند اخذ پاسپورت ترکیه شمارا به طور کامل رد کند و موجب دیپورت شما به کشور مبدا شود.

شرایط عمومی دریافت پاسپورت ترکیه

۱. کلیه‌ی متقاضیان باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند، آن دسته از افرادی که کمتر از ۱۸ سال سن دارند باید از طریق پدر یا مادر و یا درصورتی که پدرومادر در قید حیات نباشند میتوانند از طریق قیم قانونی خود اقدام به اخذ پاسپورت ترکیه کنند.
۲. از بدو ورود به ترکیه هیچگونه فعالیت غیر قانونی نباید داشته باشد
۳. مالیات و هزینه‌های مربوطه را پرداخت کرده باشد و در ارگان، سازمان، بانک و نهادی بدهی نداشته باشد

برای دریافت اطلاعات بیشتر، با مشاورین و کارشناسان مجرب نیلا در تماس باشید.

2 Comments

 • کیان گفت:

  مرسی بعد از مدت ها یه سایت درست و حسابی پیدا کردم که چقدر مفید و موجز توضیح داده بود. الان شرایط دریافت پاسپورت ترکیه با همون شیوه ۲۰۲۱ هست یا تغییراتی داشته از لحاظ قیمتی

  • nila گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط در سال ۲۰۲۲ خیلی تغییر نکرده و مثل سابقه و می توانید با ۲۵۰ هزار دلار ملک بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.