شهر ساپانجا

۱۷شهر ساپانجا در ترکیه

شهر ساپانجا | قطعه‌ای از بهشت در نزدیکی شهر پر از هیاهوی استانبول

شهر ساپانجا با مناظر طبیعی بکر و چشم‌نواز که مثل آن را ندیده‌اید

شاید برایتان جالب باشد بدانید در نزدیکی شهر پرهیاهویی مانند استانبول که آرامش مطلق در آن معنا ندارد و تقریبا همه مردم برای انجام کار خاصی در آن حضور دارند و به سرعت از این سمت به آن سمت می‌روند، شهری کوچک وجود دارد که آرامشی مثال‌زدنی دارد و منظره و حال و هوایش به بهشت شباهت دارد.شهر ساپانجا یکی از زیباترین مناظر طبیعی در ترکیه را دارد و هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از این شهر کوچک از استانبول به آنجا می‌آیند. در این مقاله از جذابیت‌های این شهر کوچک (روستا) صحبت می‌کنیم و نکات مهمی که لازم است درباره آن بدانید را نیز بازگو می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱۵شهر ساپانجا در ترکیه

شهر ساپانجا و مناظر طبیعی آن

شهر ساپانجا یکی از شهر‌های استان ساکاریا در سمت جنوب شرقی استانبول است. این شهر به‌ واسطه طبیعت بکر و حیرت‌انگیز خود و همچنین دریاچه فوق‌العاده زیبایش در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه توریست‌ها و حتی خود شهروندان ترکیه (مخصوصا استانبول) قرارگرفته است. کل جمعیت این شهر نزدیک به 100 هزارنفر است که شهر کوچک و خلوتی محسوب می‌شود.

مناظر دیدنی و امکانات رفاهی

معروفترین نقاط گردشگری شهر ساپانجا، دریاچه بی‌نظیر و پارک‌های جنگلی اطراف آن است که چشم‌اندازی کم‌نظیر در آن شکل داده است. این شهر برای توریست‌هایی که هرساله از آن بازدید می‌کنند، امکانات خوبی برای تفریح آنها و همچنین استراحتگاه و مهمان‌پذیر‌های مختلفی را برای پذیرایی از آنها تدارک دیده است.

۱۶شهر ساپانجا در ترکیه

راه‌های رفتن به ساپانجا و دسترسی به آن

صنعت گردشگری ترکیه نگاه خاصی به این منطقه دارد و همیشه درحال افزایش امکانات برای آن است. درحال حاضر 2 راه دسترسی به این منطقه بکر وجود دارد. یکی با قطار و دیگری با ماشین و اتوبوس. اکثر قریب به اتفاق کسانی که به این منطقه می‌آیند از استانبول آمده‌اند و قبل از ساپانجا در آنجا حضور داشته‌اند. این افراد برای آمدن به شهر ساپانجا یا از طریق ماشین و اتوبوس از اتوبان مخصوص ساپانجا آمده‌اند یا از خطوط قطار بین راهی استفاده کرده‌اند و در ساپانجا از قطار پیاده شده‌اند.

۱۸شهر ساپانجا در ترکیه

پیک‌نیک در همه جای شهر

شما به عنوان توریست می‌توانید در هرجای این منطقه زیبا که خواستید، زیرانداز پهن کنید، بنشینید و مشغول غذا خوردن شوید و از مناظر زیبا لذت ببرید. درحقیقت در ساپانجا، انواع مختلف مناظر طبیعی مثل ساحل دریاچه، جنگل سرسبز و… وجود دارد و شما محدود به انتخاب یک جا نیستید. تقریبا در همه جای شهر ساپانجا که منظره زیبایی وجود دارد، یک رستوران خوب نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها غذای خود را تهیه کنید و درهمان‌جا یا بیرون رستوران و روی زمین یا نیمکت غذای خود را میل کنید.نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اگر جایی که برنامه دارید در آن پیک‌نیک کنید، منطقه معروفی باشد ممکن است وقتی به آنجا می‌روید پر باشد و جایی برای پهن کردن بساط خود پیدا نکنید. پس حتما کمی زودتر از زمان‌های معمول (مثلا صبح زود) به آنجا بروید و جا بگیرید.

۱۱شهر ساپانجا

غذا‌های مختلف در شهر ساپانجا

ویژگی دوست‌داشتنی ساپانجا این است که شما در آنجا محدود به خوردن غذا‌های خاصی نیستید و انواع مختلفی غذا از ملت‌های گوناگون در آنجا وجود دارد که باعث می‌شود طعم‌ها برایتان تکراری نشود و بتوانید در هر وعده تجربه جدیدی داشته باشید.به‌طور مثال شما می‌توانید در وعده ناهار سراغ غذا‌های ترکی خوشمزه بروید و از ماهی‌های قزل‌آلای معروف همان منطقه که با روشی خاص طبخ می‌شود، میل کنید و در وعده شام به رستوران‌های عربی بروید و از طعم متفاوت غذا‌های عربی لذت ببرید. در ضمن این رستوران‌ها تقریبا در همه جا وجود دارند و در هر منطقه‌ای که هستید، قطعا می‌توانید در نزدیکی خود یک رستوران پیدا کنید و لازم نیست مسافت زیادی را برای پیداکردن یک غذاخوری طی کنید.

۱۳شهر ساپانجا در ترکیه

ساپانجا شهری برای انواع تفریحات

از تفریحات سالم شهر ساپانجا این است که شما می‌توانید یک دوچرخه کرایه کنید و دور دریاچه معروف و زیبای آن دور بزنید یا اینکه به پارک جنگلی بروید و از قدم زدن در آن و تماشای طبیعت بی‌نظیر خداوند لذت ببرید. همچنین می‌توانید از قهوه‌خانه‌ها یا بعضی از رستوران‌های این شهر قلیان بگیرید و استفاده کنید، یا به شهربازی بروید و در شهرک‌های مخصوص مشغول بازی تیمی پینت‌بال شوید. اگرهم هوس کردید به خرید بروید، می‌توانید به بازارچه صنایع دستی رفته و از محصولات محلی آنجا خریداری کنید. نوع تفریحات شما در این شهر به خودتان بستگی دارد و هرطور مایل باشید می‌توانید از مدت زمان حضورتان در این شهر توریستی لذت ببرید.

۱۲شهر ساپانجا

شنا در دریاچه

یکی از بی‌نظیرترین تجربیاتی که می‌توانید در شنا کردن داشته باشید، شنا کردن در دریاچه شهر ساپانجا است. اگر در تابستان فرصتی برایتان پیش آمد و به این شهر رفتید، حتما و حتما شنا کردن در دریاچه آن را امتحان کنید. درحقیقت تابستان‌ها شرایط دریاچه برای شنا کردن بسیار مناسب است.در تابستان هوای ساپانجا نسبتا گرم است ولی نه آنقدر که آب دریاچه را نیز گرم کند. به‌همین علت شنا کردن در دریاچه ساپانجا یکی از تفریحات مورد علاقه اهالی آنجا و توریست‌های مهمان در فصل تابستان است.

۱۴شهر ساپانجا در ترکیه

سخن پایانی

بیشتر کسانی که برای تفریح یا کار به استانبول ترکیه می‌روند، بعد از مدتی از هیاهو این شهر خسته می‌شوند و باقی سفر ممکن است برایشان خسته‌کننده باشد.در این موارد بهترین راه برای بازیابی انرژی و حال‌وهوای مناسب، سفر کوتاهی به شهر ساپانجا است.این شهر با آرامش بی‌نظیری که در طبیعت خود پنهان کرده است، بهترین منبع انرژی برای افرادی است که از شلوغی و زرق‌و‌برق خسته شده‌اند.توصیه ما این است که اگر به ترکیه و مخصوصا استانبول سفر کردید، برای یک روز هم که شده به این شهر بروید و از طبیعت زیبای آن نهایت استفاده را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.