به منطقه اسکودار خوش آمدید!

اوسکودار استانبول

اوسکودار استانبول بهشتی بر روی زمین. با نیلا همراه شوید!

اوسکودار استانبول

همه چیز در مورد منطقه اوسکودار استانبول

منطقه اوسکودار در بخش آسیایی شهر استانبول قرار گرفته.

منطقه اوسکودار به تنگه بسفر ختم میشود و ۱۲ کیلومتر خط ساحلی دارد. این منطقه از شمال با منطقه بیکوز، از شرق با منطقه عمرانیه و آتاشهیر و از جنوب با منطقه کادیکوی همسایه است. غرب این منطقه تنگه بسفر قرار گرفته است.

اوسکودار استانبول

منطقه اوسکودار به واسطه رفت آمد‌های آبی بسیار، از گذشته اقتصاد خوبی داشته و آنجا را به منطقه خوش نشین ها می‌شناختند .

این منطقه از قدیمی ترین و پر جمعیت ترین مناطق استانبول است و قدیمی بودن این منطقه از خانه های چوبی حاشیه تنگه بسفر مشخص است قدمت ساخت برخی از این ویلاها به بیش از صد سال میرسد.

منطقه اوسکودار ۳۳ محله پر تردد دارد و وجود تپه هایی مانند تپه بیوک چامیلجا که از آن به عنوان بام استانبول یاد میکنند، موقعیت این منطقه را از نظر جغرافیایی خاص تر کرده و همسایگی با ارتفاعات و دریا، آب و هوای دلچسبی را برای این منطقه به ارمغان آورده است.

 

اوسکودار استانبول

مراکز آموزشی در منطقه اسکودار

منطقه اوسکودار به واسطه جمعیتی که دارد، مدارس زیادی هم دارد. مدارس دولتی، خصوصی و همینطور بین‌المللی بسیاری در این منطقه وجود دارد.
همچنین وجود دانشگاه‌های مطرح، دلیلی بر ازدحام جمعیت در این منطقه شده است.

مراکز درمانی اسکودار استانبول

بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و درمان منطقه اوسکودار از یگر نقاط قوت این منطقه هستند. به گونه‌ای که حتی از نقاط دیگر استانبول به این بیمارستانها مراجعه میشود.

برخی از این بیمارستان ها عبارتند از:

بیمارستان دولتی اوسکودار
بیمارستان تحقیقاتی آموزشی سلطان عبدالحمید هان
مرکز تحقیقات بهداشت دانشگاه علوم پزشکی سرمایه
بیمارستان تخصصی موتفا
مرکز تخصصی دهان و دندان اوسکودار
بیمارستان تخصصی زنان و کودکان زینپ کامل
مرکز خصوصی تخصصی چشم پزشکی اوسکودار
بیمارستان نمونه تحقیقاتی آموزش حیدرپاشا

 

اوسکودار استانبول

دسترسی‌ها و حمل‌ونقل منطقه اوسکودار استانبول

منطقه اوسکودار، منطقه ای پر رفت و آمد است که هم راه دسترسی به آن آسان است و هم رفت و آمد داخلی منطقه بسیار آسان است.

اینجا اسکله‌ی بسیار شلوغی دارد که خیلی از کشتی‌های مهم در این اسکله پهلو می‌گیرند. کنار اسکله اوسکودار، پایانه اتوبوسرانی برای حمل و نقل راحت‌تر وجود دارد. این اسکله ها تقریبا در طول شبانه روز شلوغ هستند .

به جز راه آبی، تقریبا تمام سیستم حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و مترو و… نیز در این منطقه وجود دارد. و تنها خط تروموا در منطقه اوسکودار تردد ندارد.

 

اوسکودار استانبول

مراکز خرید و تفریح اوسکودار

منطقه اوسکودار سراسر جاذبه گردشگری و تفریحی است. تاریخ این منطقه باعث شده اماکن زیادی برای بازدید داشته باشد از جمله کاخ‌هایی که روزگاری محل اقامت سلاطین بوده است.

از جمله این کاخ‌ها می‌شود به کاخ بیلربی اشاره کرد و یا قصر عادله سلطان که در سال ۱۸۶۱ ساخته شده است و این کاخ امروزه برای جشنها و مراسم مختلف استفاده می‌شود.

از جاذبه های طبیعی این منطقه تپه چامیلجا است. البته اگر به اوسکودار میروید بهتر است بازدید از قلعه دختر یا برج دختر را از دست ندهید. همچنین اگر اهل هیاهو و بازارهای محلی هستید، بازار ماهی اوسکودار، پیشنهاد ما به شماست.

برای خرید هم نگران نباشید که منطقه اوسکودار بی‌بهره از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و مراکز خرید نیست. از جمله مراکز خریدی که در این منطقه وجود دارد عبارت‌اند از:

مرکز خرید عمار Emaar AVM
مرکز خرید کاپیتول Capitol AVM
مرکز خرید آکاسیا Akasya

علاوه بر اینها منطقه اوسکودار موزه‌ها، پارک‌ها و مساجد و کلیساهایی دارد که رفاه تمام اقشار ساکن در منطقه را تامین میکند.

اوسکودار استانبول

املاک و مستغلات در منطقه اوسکودار استانبول

همانطور که گفتیم اوسکودار یک منطقه قدیمی است، اما پیشرفت این منطقه باعث شده است که بافت مسکونی در این منطقه، تلفیقی از مدرن و سنتی باشد. همچنین مجاورت با تنگه بسفر دلیل ساخت ویلاهای ساحلی بسیار زیبا در این منطقه شده است.

اما اگر خانه های لوکس و مدرن سلیقه شماست میتوانید سراغ پروژه‌های تازه ساخت در منطقه اوسکودار بروید که هم لوکس هستند و هم امکانات فوق العاده ای دارند و به تبع آن قیمتهای بالاتری هم دارند.

به‌صورت کلی در منطقه اوسکودار هم برای اقشار طبقه متوسط و هم طبقه مرفه جامعه، خانه پیدا میشود.

تمام مواردی که در این متن ذکر شد به همراه امنیت بالای این منطقه، باعث شده منطقه اوسکودار به منطقه‌ای پر طرفدار برای خرید ملک و حتی پذیرش تحصیلی، زندگی و سرمایه گذاری تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.